Spotkanie z Marcinem Stelmasiakiem

Spotkanie z Marcinem Stelmasiakiem /online/

W dniu 17 kwietnia 2024 r. o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej z Marcinem Stelmasiakiem, redaktorem Działu Krajowego GW. Autorem m.in. głośnego reportażu „Łowcy skór”.

Marcin Stelmasiak od 1994 r. dziennikarz łódzkiego oddziału „Gazety Wyborczej”, współpracuje także z Polskim Radiem. Wieloletni wicenaczelny Gazety Wyborczej Łódź, obecnie redaktor Działu Krajowego Gazety Wyborczej. W 2002 r. został laureatem Kurt Schork Award in International Journalism – przyznawanej przez Columbia University, agencję Reuters i Fundację im. Kurta Schorka – za reportaż „Łowcy skór” o handlu zwłokami w łódzkim pogotowiu ratunkowym. Także za ten tekst w 2002 r. otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo śledcze oraz nagrodę Fundacji im. Batorego, był także nominowany w Konkursie im. Dariusza Fikusa. Laureat nagrody SDP, pięciokrotnie nominowany do nagrody Grand Press.