Martyna Matusiak w KDiKS

Wizyta Martyny Matusiak z West Liberty University USA

W dniach 20-26 czerwca 2022 roku, gościliśmy w naszej Katedrze Panią Martynynę Matusiak, Chair, Department of Media & Visual Art, Professor of Art, West Liberty University USA. Wizyta miała charakter dydaktyczny w ramach programu Erasmus+ KA107. Oprócz wykładów/warsztatów na Wydziale Sztuki UJK, Pani Profesor była też na Wydziale Humanistycznym w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej w celu zapoznania się z ofertą dydaktyczną, infrastrukturą, działalnością naukową, bazą medialną etc., Mamy nadzieję, ze pokłosiem tej wizyty będzie rozszerzenie współpracy między uczelniami.

W prezentację bazy medialnej zaangażowani byli studenci pod opieką dr Tomasza Chrząstka i Marka Pichety – pracownika Uniwersyteckiego Centrum Mediów. Studenci przeprowadzili z dr Martyną Matusiak wywiad w Radiu Fraszka.